Články

Jablko nebo citron

Vitta

23. 5. 2018

Žádný komentář

Dne 23. května 2018 dopoledne proběhla na teritoriu územního odboru Olomouc dopravně preventivní akce s názvem „Jablko nebo citron“ paralelně na třech vytipovaných místech – v Uničově, Litovli a ve Šternberku. Kromě policistů z místních obvodních oddělení Policie České republiky na tomto preventivním opatření participovala pojišťovna Generali a žáci 4. tříd z vybrané základní školy v příslušném městě s pedagogickým doprovodem. Akce byla primárně zaměřena na kontrolu dodržování obecně platných ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích řidiči motorových vozidel. Do provádění kontrol se zapojily i přítomné děti, které pod odborným dohledem policistů zkontrolované řidiče odměnily příslušným druhem ovoce. V případě, že kontrola zastaveného vozidla proběhla bez zjištění prohřešku, obdržel jeho řidič od dětí jablko a poděkování za respektování pravidel silničního provozu. Řidičům – hříšníkům, u kterých policisté zjistili nedostatky, předaly děti kromě kyselého citronu rovněž upozornění na sjednání nápravy.
V průběhu preventivní akce rozdaly děti vzorným řidičům celkem 37 jablek a těm, kteří se dopustili drobného prohřešku, celkem 13 citronů.
Uvedená akce proběhla již několikrát v minulosti a pro její úspěch byla uskutečněna opětovně. Pojišťovna Generali zajistila dodávku čerstvého ovoce.

 

 

 

Pro rádio Deep

pprap. Mgr. Lenka Vanková
vrchní asistent

+420 974 766 236
+420 702 174 096
lenka.vankova3@pcr.cz
KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE OLOMOUCKÉHO KRAJE
kancelář ředitele
oddělení tisku a prevence
Tř. Kosmonautů 189/10
779 00 Olomouc

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.